Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kniha Základy tauhídu je veskrze humánní. V komparaci s Koránem

8. 05. 2014 9:50:30
Kontroverzní boss českých muslimů Muneeb Hassan Alrawi má pravdu. Tvrďáci v maskách nemuseli zasahovat v mešitě kvůli knize Základy tauhídu. Ta je totiž pouze slabým odvarem toho, co nabízí Korán.

3. května 2014 byl na iDnesu.cz publikován rozhovor s představitelem Ústředí muslimských obcí Muneebem Hassanem Alrawim. Ten v něm zodpověděl otázky týkající se policejního zásahu proti knize Základy tauhídu.

Šéf muslimů Alrawi tvrdí, že kniha Základy tauhídu je čistá jako lilie. Není důvod se jakkoliv znepokojovat, natož publikaci zakazovat. Nebo dokonce nechat pobíhat pražskou mešitou zakuklence. V knize se nachází několik problematických pasáží – například část o zavedení práva šária (nejlépe ve všech státech, muslimové jsou však skromní, tak jim budou stačit území, kde tvoří "podřizovatelé se Bohu" majoritu). Alrawi v rozhovoru "vyzdvihl" zejména sekání rukou. Nebo část o upřímné nenávisti k neislámským vládám.

Alrawi má však pravdu. Není důvod se jakkoliv znepokojovat. Kniha Základy tauhídu je totiž jen slabým odvarem toho, co nabízí na svých stránkách Korán. A ten na seznamu zakázaných knih nefiguruje a s jeho implementací se nepočítá. Pakliže jsou Základy tauhídu agresivnější v komparaci s několika následujícími výňatky z Koránu, tak teprve pak ji zakažme.

1) "Zabíjejte je všude (jinověrce a ateisty), kde je dostihnete a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití."
2) "Neberte si mezi nimi přátele, dokud se nevystěhují na stezku Boží! A jestliže se obrátí zády, pak je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete!"
3) "Proti těm z vašich žen, jež dopustí se hanebnosti, vezměte jako svědky čtyři z vás. A jestliže tito to dosvědčí, podržte ženy v domech, dokud je smrt nezavolá anebo Bůh pro ně nepřipraví nějaké východisko"
4) "Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými."
5) "Zloději a zlodějce utněte ruce jejich v odplatu za to, co provedli, a jako varovný příklad od Boha! A Bůh je mocný, moudrý."
6) "Cizoložnici a cizoložníka zbičujte, každého z nich sto ranami! A nechť vás nepojme vůči nim lítost,.."


S Koránem přichází prostý fakt – na co zakazovat neškodnou knížku, veskrze humánní v porovnání s knihou, podle níž se neměnně řídí 1, 65 miliardy islamistů.

Předchozí řádky mohou být pro nás stále ještě vtipné. Některé však již může zneklidňovat postoj Evropské unie k multikulturalismu a eurounijní kandidátství Turecka, jenž s sebou nese přístup mnoha desítek milionů muslimů ("podřizujících se Bohu") do nitra Evropy. A já k tomu přihodím argumentaci islámského kazatele Amra Chálida, jenž tvrdí, že Islám ovládne Evropu do 20 let. Ten zmiňuje zejména ohromný přírůstek muslimů oproti nemuslimům. Vše podtrhuje fakt, že za posledních 25 let se počet muslimů v Evropě zdvojnásobil. Legrace se vytrácí, přichází krutá realita.

V jedné části rozhovoru se mimo jiné šéf muslimů vyjádřil ke známému protimuslimskému aktivistovi Lukáši Lhoťanovi. Někteří mohou narážet na to, že Lukáš Lhoťan je nedávný konvertita s pochybnou minulostí. Má však být jeho nazývání nulou plnou nenávisti, komplexů a islamofobie dokonalou ukázkou tolerance? Tolerančního proudu, jehož je Alrawi v Ústředí muslimských obcí iniciátorem?

Jestliže tou tolerancí myslel neustálé zabíjení křesťanské minority v islámských státech či dokonce vzájemné zabíjení sunnitů a šíitů (jenž by se měli spojit pod značkou Alláh s. r. o. k pacifikaci jinověrců), tak potěš koště.

POKUD MÁTE ČAS, MŮŽETE SE PODÍVAT TAKÉ NA TENTO ČLÁNEK:
Zaorálek a jeho "širší pojetí lidských práv"? Exekuce odpůrců
Česká republika soustavně podporuje rebely v poloislámských státech, kteří mají agresi a terorizování jinověrců v krvi. Není lepší se na ně vykašlat? Je pak takovým problémem vyjádřit podporu státu, kde se praktikuje jedno z nejmírnějších náboženství na světě?

Autor: Tadeáš Řáha | čtvrtek 8.5.2014 9:50 | karma článku: 20.98 | přečteno: 824x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Zvrhlý, prokletý, dekadentní ?

Čas od času padne člověku během procházky, nebo obyčejného přechodu přes cestu pohled na tělo nějakého mrtvého zvířete. Pohled na takové tělo není nijak vábný, ale téměř pokaždé si při takové podívané vzpomenu na jednoho člověka.

18.8.2017 v 23:01 | Karma článku: 7.34 | Přečteno: 417 | Diskuse

Jan Dvořák

Utáhne křehká Miroslava Němcová těžké váhy Babiše a Faltýnka?

Poslancům mandátového a imunitního výboru, jemuž předsedá obávaná Mirka Němcová, nestačí osmistránkové zdůvodnění policie k žádosti o vydání „čapařů“ Babiše a Faltýnka, a požadují od policie kompletní vyšetřovací spis.

18.8.2017 v 21:27 | Karma článku: 19.90 | Přečteno: 646 | Diskuse

Bohumír Šimek

Žijeme v divné době

Žijeme v postkomunistické době a postfaktické době. Pokusme se osvětlit, kam jsme to po Listopadu dospěli a co nás dnes tíží?

18.8.2017 v 21:02 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 518 | Diskuse

Luboš Zálom

EU nás vydává na milost islámským teroristům

Evropa se včera opět stala cílem islámského nepřátelství. A i tentokrát se mediální i politické elity snaží budit dojem, že i když se k útoku v Barceloně přihlásil Islámský stát, nemá terorismus s islámem nic společného.

18.8.2017 v 19:47 | Karma článku: 40.20 | Přečteno: 1343 | Diskuse

Vít Šlechta

Podvod přímé demokracie

Již Alexis de Tocqueville v 19. století odhalil, že přímá demokracie v sobě obsahuje všechny neduhy nenáviděných despocií. A tak podobna královskému tyranu, představuje přímá demokracie ten nejhrubší způsob manipulace a totality.

18.8.2017 v 16:52 | Karma článku: 19.56 | Přečteno: 683 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1363

Jsem student Univerzity Karlovy, kritický pozorovatel politického vývoje u nás i ve světě, centrista, který chápe skutečnou demokracii jako co nejširší uplatnění hesla: „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého." Rád se zajímám o sport, společenské vědy, marketing, podnikání a neprávem vedlejší hudební proudy (blues, swing, boogie woogie a rock 'n' rol).

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.