Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oběste Klause aneb mozky vymyté

6. 03. 2013 23:00:00
Velice dlouho jsem přemýšlel, zda-li se mám vyjádřit k tak kontroverznímu tématu, jímž tzv. Klausova velezrada bezesporu je. Ale nakonec jsem si řekl, proč ne? Demokracii stále ještě máme (pozoruhodné vzhledem k Lisabonské smlouvě), tak proč toho nevyužít. Poslední události týkající se 7. března odcházejícího prezidenta Václava Klause totiž považuji za malou mediální masáž a frašku.
 Ateo.cz

Rovnou v úvodu bych rád řekl, že nejsem žádný klausista. Václavu Klausovi nohy nelíbám. Ale mám k němu jako k prezidentovi, u kterého dle mého názoru po shrnutí jeho desetiletého prezidentského období stále převažují pozitiva, patřičný respekt.

Připadá mi, že v těchto dnech, si zákonem, který, jak si můžete všimnout, je vyobrazen na kusu toaletního papíru, někteří senátoři opravdu utírají zadnici.

S tak delikatestní věci, jako je velezrada, by si neměl nikdo pohrávat. Když to tak vezmeme, hlasování senátorů o žalobě na prezidenta za velezradu bylo vyvoláno prezidentskou amnestií. Vtip je v tom, že na amnestii, ač se může komukoli nelíbit, má prezident zkrátka právo. Stejně tak nemůžete zažalovat souseda, že si doprostřed zahrady umístil sochu Josifa Stalina v nadživotní velikosti. Můžete na to nadávat, ale váš soused na to má prostě právo. Kromě toho, mám takovou tichou pochybnost, že opoziční senátorům šlo jen o hledání záminky a o chytré mediální spojení Klause s nynější pravicovou vládou, ač ji pan prezident veřejně kritizuje.

Denní tisk a televizní média jakoby v posledních dnech ovládli antiklausovci a nějak záhadně se vytratily Klausovy prezidentské úspěchy. Copak si už nikdo nevzpomíná na téměř legendární vystoupení v Evropském parlamentu během českého předsednictví, v němž prakticky přirovnal celou evropskou gardu včetně Barrosa a Hermana van Rompuye ke komunistům? (Jimiž mimochodem jsou, Barroso je dokonce bývalý maoista - tuto skutečnost často připomíná předseda UKIP Nigel Farage.) Nebo na vetování protidemokratické Lisabonské smlouvy a odmítání eura? Cožpak už nikdo neví o tom, jak nás ochraňoval před environmentalistickými nesmysly typu globálního oteplování? (Dobře, možná to není úplně nesmysl, ale dopad je tak malý, že se tím nemusíme zabývat.) A v neposlední řadě - kdo dneska píše o tom, jakou významnou měrou přispěl k rozvoji tržního hospodářství?

Vystoupení prezidenta Václava Klause v Evropském parlamentu

Jistě, nikdo není neomylný. Ani Václav Klaus. Amnestie byla dozajista nešťastným krokem, ač pan Klaus tvrdí, že se později ukáže, že to byl krok správný. Kdo ví. Ale každopádně, mediální masáž zafungovala dokonale (poměr odpůrců a podporovatelů Klause je nyní cca 80 ku 20).


Teď mě můžete roztrhat na cucky. Ale já přesto tvrdím, že Václav Klaus je určitě to nejmenší ze všech zel, které jsme v minulých 10 letech mohli nechat zastupovat naši vlast. A také tvrdím, že velezrada je krokem přehnaným.


Děkuji Vám za pozornost.

Autor: Tadeáš Řáha | středa 6.3.2013 23:00 | karma článku: 34.56 | přečteno: 1515x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Zvrhlý, prokletý, dekadentní ?

Čas od času padne člověku během procházky, nebo obyčejného přechodu přes cestu pohled na tělo nějakého mrtvého zvířete. Pohled na takové tělo není nijak vábný, ale téměř pokaždé si při takové podívané vzpomenu na jednoho člověka.

18.8.2017 v 23:01 | Karma článku: 7.34 | Přečteno: 417 | Diskuse

Jan Dvořák

Utáhne křehká Miroslava Němcová těžké váhy Babiše a Faltýnka?

Poslancům mandátového a imunitního výboru, jemuž předsedá obávaná Mirka Němcová, nestačí osmistránkové zdůvodnění policie k žádosti o vydání „čapařů“ Babiše a Faltýnka, a požadují od policie kompletní vyšetřovací spis.

18.8.2017 v 21:27 | Karma článku: 19.90 | Přečteno: 646 | Diskuse

Bohumír Šimek

Žijeme v divné době

Žijeme v postkomunistické době a postfaktické době. Pokusme se osvětlit, kam jsme to po Listopadu dospěli a co nás dnes tíží?

18.8.2017 v 21:02 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 518 | Diskuse

Luboš Zálom

EU nás vydává na milost islámským teroristům

Evropa se včera opět stala cílem islámského nepřátelství. A i tentokrát se mediální i politické elity snaží budit dojem, že i když se k útoku v Barceloně přihlásil Islámský stát, nemá terorismus s islámem nic společného.

18.8.2017 v 19:47 | Karma článku: 40.18 | Přečteno: 1343 | Diskuse

Vít Šlechta

Podvod přímé demokracie

Již Alexis de Tocqueville v 19. století odhalil, že přímá demokracie v sobě obsahuje všechny neduhy nenáviděných despocií. A tak podobna královskému tyranu, představuje přímá demokracie ten nejhrubší způsob manipulace a totality.

18.8.2017 v 16:52 | Karma článku: 19.56 | Přečteno: 683 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1363

Jsem student Univerzity Karlovy, kritický pozorovatel politického vývoje u nás i ve světě, centrista, který chápe skutečnou demokracii jako co nejširší uplatnění hesla: „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého." Rád se zajímám o sport, společenské vědy, marketing, podnikání a neprávem vedlejší hudební proudy (blues, swing, boogie woogie a rock 'n' rol).

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.